Hogyan tudnak megbirkózni az emberek a járványokkal? A felmérés aggasztó tendenciákat mutat be
Az Egyesült Államok 562 emberének felmérése segít feltárni a járvány érzelmi hatását, ami arra utal, hogy sokan olyan anyagokhoz fordulnak, mint az alkohol és a marihuána, hogy segítsék őket a szorongás és a depresszió kezelésében.
Az összes adat és statisztika a közzététel idején a nyilvánosan elérhető adatokon alapul. Néhány információ elavult lehet. Látogasson el a Coronavírus csomópontunkra, és kövesse az élő frissítések oldalunkat a Covid-19 pandémiáról szóló legfrissebb információkkal kapcsolatban.
Sok ember számára a Coronavírus 19. (COVID-19) járványtábla mélyen megváltoztatta érzelmi tájat, és napi szinten érezik a hatásokat.
A Michigan -i Egyetemen, Ann Arborban felmérés rávilágított arra, hogy az Egyesült Államokban az emberek miként foglalkoztak karanténnal és fizikai távolsággal, 2020. március végén.
A válaszok azt mutatják, hogy a depresszió és a szorongás gyakori, és hogy az emberek számos módon megbirkóznak ezekkel a kérdésekkel.
Az egyetem szülői a Context Research Lab -ban közzétették az eredményeket online.
Legyen tájékoztatva az élő frissítésekkel a jelenlegi Covid-19 kitörésről, és látogasson el a Coronavírus központunkra, hogy további tanácsokat kapjon a megelőzéssel és a kezeléssel kapcsolatban.
A koronavírusra adott általános reakció
A kutatók a 2 hetes felmérést a Prolific, egy online felmérési eszköz útján végezték el. A felmérést március 24 -én indították el, egy héttel azután, hogy az Egészségügyi Világszervezet (WHO) pandémiát hirdetett, és a Fehér Ház iránymutatásokat adott ki a válaszadási intézkedésekről.
A vizsgálók összesen 562 vagy 18 éves korú embert vizsgáltak meg. A válaszadók közül 52% -uk volt legalább alapképzés, az átlagéletkor pedig 35 volt.
A kohort etnikai sminkje esetén a résztvevők 74% -a fehérnek, 9% -uk spanyolnak, 8% -ának fekete és 5% -ának ázsiai, míg a fennmaradó rész „másként”.
Összességében a 4 felmérésből 1 -ből 1 ismert valakit, akit teszteltek a vírusra, és 9 -ből 1 -ben ismertek valakit, akinek pozitív diagnózisa van.
elemzés azt mutatta, hogy 76% -uk úgy érezte, hogy az új koronavírus iránti aggodalom indokolt, míg 13% -uk úgy érezte, hogy nem. Az összes válaszadók 98% -a azt mondta, hogy fizikai távolságok voltak, és 82% -uk beszámolt arról, hogy lezárult.
A megkérdezettek valamivel több mint fele, 54%, azt mondta, hogy életüket a Covid-19 szignifikánsan megszakította.
A kutatók arra kérték a résztvevőket, hogy válasszanak három szót, amelyek a legjobban leírták a járvány iránti hozzáállásukat. A „szorongó”, „ideges”, „ijedt”, „hangsúlyozta” és „bizonytalan” voltak azok, amelyek leggyakrabban felmerültek.
A felmérésben kifejezett személyes aggodalmak gazdaságosabbak voltak, mint az orvosi jellegűek: a válaszadók 47% -a attól tartott, hogy nem engedhetik meg maguknak a számlájuk megfizetését, és 53% -uk attól tartott, hogy pénzügyeik teljes mértékben elfogynak.
Sokan depressziót és szorongást tapasztalnak
A kutatók a klinikai depresszió és szorongás prevalenciáját vizsgálták a résztvevők körében a PHQ-8 és a GAD-7 skálák felhasználásával Mentálhigiénés problémák – és mindkét állapot gyakorinak találta a válaszadók körében.
A résztvevők százalékos aránya, amelyek a napok több mint felénél vagy a „szinte minden nap” felére fordultak, a következők voltak:
- Fáradt érzés vagy kevés energiája van : 38%
- Nehezen tud elaludni vagy túl sokat aludni: 36%
- Depressziós vagy reménytelen érzés: 25%
- Kevés érdeklődés vagy öröm van Tevékenységekben: 23%
- Szegény étvágya vagy túladása: 26%
- Nehéz koncentrálni: 24%
- Negatív önértékelés: 21%
- Lassan mozog vagy izgos: 8%.
A résztvevők a szorongással összhangban lévő tünetekről is beszámoltak, az alábbiak szerint:
- 43% -uk azt mondta, hogy idegesnek, szorongóknak vagy szélén érezték magukat
- 37% úgy érezte, hogy túlságosan aggódnak
- 35% -uk nehezen pihentek
- % arról számolt be, hogy félt érzés
- 36% nem tudta abbahagyni az aggodalmat.
- 17% -uk nyugtalannak érezte magát.
megküzdési stratégiák?
A kutatók a felmérésben közölt megküzdési mechanizmusokat pozitív vagy negatív kategóriába sorolták. A pozitív mechanizmusok proaktív cselekedetek voltak a nehéz érzelmek kezelésére, míg a negatív mechanizmusok segítették az embert minimalizálni vagy figyelmen kívül hagyni a nehéz érzéseket.
A résztvevők akár 89% -a számolt be pozitív válaszokról, például „cselekedetek a helyzet jobbá tétele érdekében”, 77% -uk egy másik személy kényelmét és megértését keresi. Hasonlóképpen, a válaszadók 84% -a mondta, hogy időt fektetett be a termelékenyebbé, míg 48% -uk imádkozott vagy meditált, hogy jobban érezze magát.
Másrészt 68% -uk egyszerűen csak viccelődött a helyzetről, 57% -uk azt mondta, hogy gúnyolódtak róla, és 47% -uk aggodalmait kritikává változtatta a pandémiára adott saját válaszukra. A válaszadók a tagadás különféle formáiról is beszámoltak.
Az alkohol- és marihuána felhasználása a felmérés külön részét foglalta el, és jelentős számú válaszadó számolt be arról, hogy ezeket az anyagokat használja, hogy jobban érezzék magukat: 22% -uk azt mondta, hogy több alkoholt használtak, és 14% -uk, kb. 7 -ben azt mondta, hogy jobban használják a marihuánát.
A marihuánát használó emberek alig 6% -a orvosilag beszámolt arról, hogy növeli a bevitelüket.
Egy romantikus partner jelent meg az egyik legerősebb támogatási forrásként: a résztvevők 71% -a azt mondta, hogy a pandémia miatt érzelmi közelséget tapasztaltak partnerükkel, míg 58% -uk több fizikai közelséget jelentett.
Ugyanakkor a résztvevők csaknem 1 -ből számoltak be, hogy a pandémiában a szokásosnál több nézeteltérés van. Közülük 15% -uk számolt be a verbális érvek növekedéséről, 2% -uk több fizikai változásról, 22% -uk pedig az új koronavírusról szóló nézeteltérésekről számolt be.
Míg a tanulmány egy sor megküzdési mechanizmus katalógusát katalogizálja, annak hatálya a pandémiára adott válasz első heteire korlátozódik. A szerzők arra buzdítják az egészségügyi szakembereket, hogy készüljenek fel a hosszabb távú hatásokra, írás:
“Ahogyan a járvány súlyosbodnak és megzavarják a mindennapi életet problémák. ”
Az új coronavírus és a Covid-19 új fejlesztéseinek élő frissítéseihez kattintson ide.
- Mentális egészség
- szorongás/stressz
- influenza/hideg/sars